Blog

İndesit Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Almıyor

İndesit Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Almıyor

Çamaşır yumuşatıcı genel olarak çamaşırların daha iyi kokmasını ve daha yumuşak olmasını sağlamaktadır. Çamaşır makinesi arızasından kaynaklı olarak yumuşatıcının alınamadığı durumlarda bu durum engellenmiş olur. Oldukça önemli sorunlar arasında bulunan çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor sorunu aşağıdaki detaylara dikkat edilerek çok rahat bir şekilde çözülebilen bir sorundur.

Aşırı Yükleme Yapmayın
Çamaşır makinesine aşırı bir şekilde yükleme yapmak yumuşatıcının çamaşırlar arasında sıkışmasına neden olabilir. Durulama evresinde tam olarak eriyemeyen yumuşatıcı, yıkama suyundan da doğrudan makine tarafından boşaltılabilir. Bu nedenle maksimum çamaşır yükleme boyutundan biraz daha az olmak üzere, çamaşırları makineye doldurmanız daha doğru olacaktır.

Tıkanmış Çekmecenin Kontrolü
Zamanla tıkanan çekmece deterjan ve yumuşatıcının makine tarafından daha zor şekilde alınmasına neden olacaktır. Bu sorunun önüne geçebilmek için çekmecenin kontrolü ve temizliği yapılmalıdır. Ilık su yardımıyla iyice temizlenen çekmece bundan sonraki aşamada bu tarz sorunlara neden olmaz.

Deterjan Miktarına Özen Gösterin
İndesit çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor sorununa sahip olan kişiler çamaşır yıkma sırasında kullanmış olduğu deterjan miktarına gözatmalıdır. Yüklü miktarda deterjan kullananların genel olarak karşısına bu tarz bir sorun çıkar. Çok fazla kullanılan deterjan makine tarafından alınamaz. Aynı zamanda bu sorun çamaşır yumuşatıcılarında da sıklıkla ortaya çıkabilir. Bu nedenle önerilen miktarda çamaşır deterjanı kullanmak daha doğru bir fikir olacaktır.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com