Blog

İndesit Çamaşır Makinesi Tambur Dönmüyor

İndesit Çamaşır Makinesi Tambur Dönmüyor

Çamaşır makinesinin tamburunun dönmemesi zaman zaman çamaşır makinesi kullanıcılarının karşısına çıkabilen sorunlar arasındadır. Özellikle aşağıdaki konulara dikkat edilerek, bu sorunun kalıcı olarak önüne geçmek mümkün bir hal alacaktır.

Kayışın Kontrol Edilmesi
En çok görülen çamaşır makinesi arızalarından biri olan tamburun dönmemesi sorunu, genel olarak kayıştan kaynaklı bir arızadır. Kayışta kopma veya yerinden çıkma gibi bir durum söz konusu olduğunda bu sorun meydana gelebilir. Bu durumda yerinden çıkan kayışın takılması veya kopan kayışın yenilenmesi gerekecektir.

Temassızlık Sorunu
Kablolarda yaşanan temassızlık sorunu da aynı şekilde çamaşır makinesinin kazanının dönmemesine neden olacaktır. Bu durumu çözebilmek için teknik destekten yardım almanız gerekir.

Motor Yanmış Olabilir
İndesit çamaşır makinesi tambur dönmüyor sorununun diğer nedeni ise motorun yanmasıdır. Bu durumu kendi başınıza çözmeniz mümkün olmadığından dolayı vakit kaybetmeden mutlaka teknik destekten yardım almanız gerekir. Öte yandan çamaşır makinenizi beş yılı aşkın süredir kullanmaya devam ediyorsanız, motor kömürlerinin bitmiş olması da diğer ihtimaller arasında bulunur.

Elektronik Kartın Arızalanması
İhtimallerden diğeride çamaşır makinesine elektrik gönderme işlevi bulunan elektronik kartın arızalanmasıdır. Bu bölümde var olan arıza gerekli komutların çamaşır makinesine gönderilmemesine neden olur. Bu sorunla birlikte çamaşır makinesi yıkama, sıkma, durulama gibi işlevleri de yerine getiremeyecektir. Bu sorunun çözümü içinde yine teknik servisten destek almanız gerekir.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com