Blog

İndesit Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor

İndesit çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor

İndesit markasına ait çamaşır makineleri memnuniyet çerçevesinde kullanılan çamaşır makineleri arasında yer almaktadır. Ancak her elektronik cihazda olduğu gibi İndesit çamaşır makinelerinde de arızalar ortaya çıkabilmektedir.

İndesit çamaşır makinesi su boşaltmıyor sorunu ise kullanıcılar için büyük bir sorun teşkil etmektedir. Bu tarz durumlarda ise kişilerin kendilerinin çözüm bulabilecekleri durumlar söz konusu olmamaktadır.
İndesit çamaşır makinelerinde su boşaltma sorunu yaşandığında mutlaka bir İndesit servis aranmalı ve bu sorun detaylı bir şekilde anlatılmalıdır.

Servis eve kadar gelerek arızanın nedenini tespit etmekte ve nasıl bir onarım sağlanması gerektiğini kullanıcılara detaylı bir şekilde anlatmaktadır. Bu sorunun temel nedeni ve yapılması gerekenler ise aşağıda tüm detayları ile birlikte yer almaktadır.

İndesit Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor Sorununun Nedeni
İndesit çamaşır makinesi su boşaltmıyor sorununun temel nedeni drenaj pompasından ya da hortumlardan kaynaklı olabilmektedir. Drenaj pompası, pompalama işlemini gerçekleştiremiyorsa kırılmış ya da aşınmış olabilir. Öncelikli olarak bu durumun göz önüne alınması gerekmektedir.

Çamaşır makinesinin su boşaltmamasının bir diğer nedeni ise hortumlarda oluşan tıkanmalardır. Hortumların tıkanması sonucu su tahliyesi gerçekleşememektedir. Bu kontroller kullanıcılar tarafından sağlanabilmektedir. Hortumlar tıkanmış ise hortumlar yenilenmeli ve tekrar makine çalıştırılmalıdır. Eğer tüm bu koşullara rağmen makinede değişiklik söz konusu değil ise mutlaka İndesit servis aranarak daha detaylı destek talep edilmelidir.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com