Blog

İndesit Çamaşır Makinesi Su Alıyor Ama Çalışmıyor

İndesit Çamaşır Makinesi Su Alıyor Ama Çalışmıyor

İndesit, çamaşır makineleri ve diğer beyaz eşya çeşitleri ile hem Türkiye’de hem de dünyada son derece ünlü bir markadır. Her ne kadar kaliteli bir marka olsa da her teknolojik cihazda olabileceği gibi arada sırada sorunlar çıkarabilmekte ve kullanıcıları mağdur edebilmektedir.

İndesit marka çamaşır makinelerinde belli sorunlar kullanıcılar tarafından çözülebilirken, bazı sorunlar ise mutlaka İndesit servis tarafından değerlendirmeye alınmalıdır.

Kullanıcılar için büyük sorun haline gelen ve çözümünün yalnızca servis tarafından sunulabileceği sorunlardan biri de İndesit çamaşır makinesi su alıyor ama çalışmıyor hatasıdır. Bu hata sonucunda ne yazık ki makine su alımını gerçekleştirmekte; ancak programlara geçiş yapamadığından dolayı çamaşırları yıkamaya başlayamamaktadır.

İndesit Çamaşır Makinesi Su Alıyor Ama Çalışmıyor Sorununun Nedeni ve Çözümü
İndesit çamaşır makinesi su alıyor ama çalışmıyor arızasında temel neden kazanın dönmemesinden kaynaklıdır. Bazı çamaşır makinesi kazanları kömürlü, bazı kazanlar ise manyetik motorludur. Kömürlü motorların kömürü tükendiğinde kazan dönemediğinden dolayı çamaşır makinesi yıkama aşamasına geçmemektedir.

Manyetik motorlu kazanlarda ise kazan arızası gerçekleşmekte ve yine kazan dönmediği için yıkama bölümüne geçiş sağlanamamaktadır. Bu tür arızalar tamamen servisin çözebileceği sorunlardır. İndesit servis aranarak destek talebinde bulunmak, arızanın kısa süre içinde çözülmesine olanak sağlamaktadır. Bu tür durumlarla tekrar karşılaşmamak için kesinlikle makinenin içini açarak müdahaleler yapılmamalı her şey servise bırakılmalıdır.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com