Blog

İndesit Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor

İndesit Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor

İndesit marka çamaşır makineleri pek çok ev hanımı tarafından beğeniyle kullanılmaktadır. Hem dünyada hem de Türkiye’de önemli bir yere sahip olan İndesit marka çamaşır makineleri kullanıcılara belli bir zaman geçtikten sonra çeşitli problemler çıkarabilmektedir. Bu problemler arasında en önemlisi ise hiç kuşkusuz İndesit çamaşır makinesi sıkma yapmıyor sorunu olarak bilinmektedir.

Sıkma yapmayan bir makine tüm çamaşırları ıslak ve ağır olarak çıkardığından dolayı da kullanıcılar büyük problemler yaşamaktadır. Bu tür arızalarda ise kullanıcıların yapması gereken şey mutlaka İndesit servis ile iletişime geçmek ve problemi detaylı bir şekilde anlatmaktır. Servis mutlaka arızanın nedenini tespit edecek ve kullanıcılara gereken bilgiyi verecektir.

İndesit Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor Sorunu ve Çözümü
İndesit çamaşır makinesi sıkma yapmıyor sorununun nedeni ağır yükten kaynaklı olabilmektedir. Çamaşır makinesinin taşıyabileceğinden fazla yük ile karşılaşması gibi durumlarda aniden kazan durmakta ve sıkma işlemi gerçekleşmemektedir. Bu nedenle yapılması gereken ilk şey içinde bulunan yüklerin yarısının boşaltılması şeklinde olmalıdır. Yeni nesil çamaşır makineleri kendilerini korumaya almak için ağır yük ile karşılaştığında kendini kapatmaktadır.

Bir diğer neden ise su seviyesi ile alakalı olabilmektedir. Su sensöründe sorun olması, sıkma işleminin başlamamasına sebep olabildiğinden dolayı kullanıcılar bu hata ile çoğu zaman karşılaşabilmektedir. Mutlaka İndesit servisi aranmalı ve kendilerinden destek talep edilmesi gerekmektedir.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com