Blog

İndesit Çamaşır makinesi Kazan Dönmüyor

Indesit Çamaşır Makinesi Kazan Dönmüyor

Çamaşır makineleri sayesinde günlük hayatın zorlu koşulları altında insanlar, çamaşır yıkama gibi bir işten kurtulmuş olurlar. Teknolojinin kendisini geliştirdiği bir dünyada, çamaşır makinelerinin kalite ve işlevsellik olarak, geçmişe kıyasla çok daha fazlasını vaat ettiği söylenebilir.

Bu noktada, Indesit marka çamaşır makineleri, insanların tüm ihtiyaçlarına derman olacak nitelikler taşımaktadır. Her markada olduğu gibi Indesit çamaşır makinelerinde de birtakım sorunlar olabilir. Bu sorunların birisi, Indesit çamaşır makinesi kazan dönmüyor olarak bilinmektedir.

Çamaşır Makinesi Kazan Dönmüyor Sorunu ve Çözümü
Çamaşır makinesi kazan dönmüyor ve makine su alarak bekleme yapıyor ise bu durum, makinenin motor ile kazan arasında dönüşünü sağlayan kayışın kopmuş veya yerinden çıkmış olması olarak gözükmektedir. Çamaşır makinesinde bulunan kayışların kopması çok zordur.

Ancak, kazana herhangi bir şeyin sıkışması halinde yaşanan zorlanmadan mütevellit kayışın kopması mümkün olabilir. Böyle bir durum söz konusu ise çamaşır makinesi kullanıcısının elinden herhangi bir eylem gelmez. Yapılması gereken bir an önce Indesit servis ile iletişime geçmektir.

Indesit servis personelleri, kazanda sıkışmaya sebep olan durum hakkında birtakım incelemeler yaparlar. Ardından, çamaşır makinesinin üst kapağı tekrar açılır. Burada, yerinden çıkan kayışın tekrar takılması veya kayış koptuğu takdirde yeni bir kayışın takılması mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra, bu arızayı oluşturan sebeplerden birisi, motora doğru giden kabloların birinin yerinden çıkmış olması olabilir.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com