Blog

İndesit Çamaşır Makinesi H20 Hatası

İndesit Çamaşır Makinesi H20 Hatası

İndesit marka çamaşır makineleri pek çok evde bulunmakta ve sıklıkla kullanılmaktadır. Hotpoint’e ait bu çamaşır makineleri, diğer markalar gibi uzun ömürlüdür ve nadiren hata vermektedir. Ancak elektronik cihazların çoğunda olduğu gibi İndesit marka çamaşır makinelerinde de arızalar söz konusu olabilmektedir.

İndesit çamaşır makinesi H20 hatası da sık karşılaşılan hatalar arasında yer almaktadır. Bu tür durumlarda ise kullanıcılar kendi başlarına sorunun çözümünü sağlamaya çalışmakta ya da İndesit servisi arayarak destek talebinde bulunmaktadır. Servise gitmeden önce kullanıcıların kendi başlarına sağlayabilecekleri belli çözümler bulunmaktadır. Hatanın nedeni ve bazı çözüm yolları ise aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ ARAYIN
444 78 56

İndesit Çamaşır Makinesi H20 Hatası Çözümü
İndesit çamaşır makinesi H20 hatasının nedeni, makinenin su almamasından kaynaklı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu durumda makineye gelen suyun basıncı yüksek olabilmektedir. Kullanıcıların öncelikli olarak çamaşır makinesinin bağlı olduğu çeşmeyi kontrol etmeleri ve hortumda bir kırılma olup olmadığına bakmaları gerekmektedir.

Bazen cihazın kartı ile alakalı olarak da bu tarz durumlar ile karşılaşmak mümkün olabilmektedir. Hortumların sökülmesi ve her noktasının kontrol edilerek yeniden takılması önerilmektedir. Eğer tüm bu işlemlere rağmen sorun için bir çözüm bulunamadıysa İndesit servis’ten destek talebinde bulunulmalıdır. Kullanıcıların çözemediği sorunlarda İndesit Servis hemen destek sunarak makinenin onarımını gerçekleştirebilmekte ve hatanın ortadan kaldırılabilmesine de olanak sağlamaktadır.

1 Comment

  • Aşkın uzun on 6 Ocak 2020

    Tam olarak sorun bukulmeymis evet sayenizde kontrol ettim ve sorun cozuldu

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com