Blog

İndesit Çamaşır Makinesi F01 Hatası

İndesit Çamaşır Makinesi F01 Hatası

Çamaşır makineleri her evin vazgeçilmezi arasında yer almaktadır. Fakat tüm çamaşırları kısa bir sürede yıkayan ve ev hanımlarını büyük bir dertten kurtaran bu makineler zaman zaman belli hatalar verebilmektedir. İndesit çamaşır makinesi de hataya neden olan çamaşır makineleri arasında yer almaktadır.

İndesit çamaşır makinesi F01 hatası ise en çok karşılaşılan hatalardan biridir. Elektronik kısa devre hatası olarak bilinen bu hata, çamaşır makinesinin ya da bazı işlevlerinin çalışmamasına neden olmaktadır. İndesit servis ise bu hataların çözümü ile ilgili bazı etkin bilgiler vererek çamaşır makinelerindeki sorunların çözülmesine aracı olabilmektedir.

İndesit Çamaşır Makinesi F01 Hatası Çözümü
İndesit çamaşır makinesi F01 hatası ile karşı karşıya kalan kullanıcıların öncelikli olarak çamaşır makinesinin fişini elektrikten çekmeleri gerekmektedir.

Elektrik akımından tamamen ayrılmış olan İndesit çamaşır makinesi en az 2 dakika süre ile bekletilmeli ve fiş sonradan yeniden takılmalıdır. Bir süre daha beklendikten sonra çamaşır makinesi yeniden çalıştırılmalıdır.

Çamaşır makinesi yeniden başlatıldıktan sonra büyük bir olasılık ile sorun düzelmiş olacaktır; ancak aynı sorun ile devamlı olarak karşı karşıya kalan kişilerin İndesit servisi aramaları ve bir teknik servis ekibi talep etmeleri de fayda sağlayacaktır. Elektronik kısa devre nedeniyle karşılaşılan F01 hatası makinenin tamamen bozulduğu anlamını taşımaz; ancak yine de profesyonel bir servis ekibinin görmesi avantaj sağlayacaktır.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com