Blog

İndesit Çamaşır Makinesi Elektrik Gelmiyor

Indesit Çamaşır Makinesi Elektrik Gelmiyor

Her çamaşır makinesinde olduğu gibi Indesit çamaşır makinesinin de fonksiyonlarını tam anlamıyla yerine getirebilmesi için düzenli olarak çalışan bir elektrik ve su tesisatı bağlantısına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada yaşanabilecek sorunların başında çamaşır makinesi elektrik gelmiyor sorunu bulunmaktadır. Çamaşır makinesinden elektrik gelmeyen kullanıcıların yapması gereken eylem, vakit kaybetmeden Indesit servis desteğine başvurmaktır.

Çamaşır Makinesi Elektrik Gelmeme Problemi
Çamaşır makinesi elektrik gelmeme sorunu; çamaşır makinesinin bağlantılarında veya iç aksamında bir sorun olduğunu gösteren bir durumdur.

Çamaşır makinesinin dijital gösterge ekranında elektrik alımına dair herhangi bir bilgi yoksa çamaşır makinesinde birtakım kontrollerin yapılması zorunlu hale gelmektedir. Bu noktada, kullanıcıların ilk olarak, çamaşır makinelerinin elektrik tesisatına yani prize bağlantısının olup olmadığını kontrol etmesi gerekir.

Çamaşır makinesi prize bağlıysa, bu sefer, prizin bağlı olduğu elektrik tesisatında elektrik kesintisi olup olmadığına bakılmalıdır. Buna ek olarak, çamaşır makinesinin elektrik tesisatının bağlı olduğu prizdeki elektrik akımı, muhakkak 220V değerinde olmalıdır. Bunun yanı sıra, elektrik tesisatında genel bir arıza söz konusu olabilir.

Bunu anlamak için evdeki diğer elektrikli eşyaların çalışıp çalışmama durumuna bakılmalıdır. Böyle bir durum varsa, profesyonel elektrikçi desteği alınmalıdır. Ayrıca, bu arızayı yaratan diğer sebepler arasında çamaşır makinesinin iç aksamında bulunan kabloların yerinden çıkması, kopması ve artık çalışmaması gibi nedenler yer almaktadır. Kısacası, Indesit servis desteği alınmalıdır.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com