Blog

İndesit Çamaşır Makinesi Durulamaya Geçmiyor

Indesit Çamaşır Makinesi Durulamaya Geçmiyor

İndesit marka çamaşır makineleri; kaliteli olmalarından dolayı uzun süre hizmet veren makinelerdir. Ancak, her beyaz eşyada olduğu gibi gerek kullanıcı hataları, gerekse de sistemin eskimesinden dolayı sorunların yaşanması doğaldır. Bu bağlamda, çamaşır makinelerinde sorun yaşayanların Indesit servis desteği alması doğru olacaktır. Çamaşır makineleriyle alakalı yaşanan sorunların başında çamaşır makinesinin durulamaya geçmemesi gelmektedir.

Çamaşır Makinesinin Durulamaya Geçmemesinin Sebepleri
Her çamaşır makinesinin olduğu gibi Indesit çamaşır makinesinin de belirli bir kapasitesi bulunmaktadır. Bu noktada, çamaşır makinesine, kapasitesinin üzerinde çamaşır konulursa, çamaşır makinesinde durulama gerçekleşmez.

Bunun sebebi, çamaşırların artmasından dolayı çamaşırların hareket etmesinin durmasıdır. Durulama olmamasının bir diğer sebebi ise çamaşır makinelerinin su alma veya su boşaltma borularında yaşanan herhangi bir problemdir. Bu tip bir durum meydana geldiğinde çamaşır makinesinin kirli suyu dışarı atması söz konusu olmayacaktır.

Bunun yanı sıra, çamaşır makinesinin deterjan bölmelerinin yanlış kullanımı, durulama problemine neden olabilir. Çamaşır makinesinin deterjan kısmına kapasitenin üzerinde deterjan konulması veya önceki yıkamadan kalan deterjanın birikip kurumasından mütevellit çamaşır makinesinin durulama yapmaması söz konusu olmaktadır.

Buna ek olarak, deterjanın yanlış bölmeye konması, aynı sorunu tetikler. Bilhassa ön yıkamanın yapılmadığı durumlarda ön yıkama haznesine deterjan konması, makinenin durulama işlemini mümkün kılmayacaktır. Bu gibi durumların düzeltilmesi için kullanıcıların dikkatli olması gerekir. Ancak, ciddi sorunlar için Indesit servis desteği alınmalıdır.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com