Blog

İndesit Çamaşır Makinesi Durmuyor

Indesit Çamaşır Makinesi Durmuyor

Çamaşır makinesi sayesinde insanlar hayatlarını kolay hale getirseler bile bazı arızalar can sıkıcı olmaktadır. Örneğin, çamaşır makinesi durmuyor arızası, ciddi bir sorundur. Bu sorun, çamaşır makinesinin teknik özellikleriyle doğrudan alakalıdır. Çamaşır makinesinin bu sorununa çözüm bulmak adına yapılması gereken eylem, Indesit servis ile irtibata geçmektir.

Çamaşır Makinesi Neden Durmadan Çalışır?
Çamaşır makinesi durmuyor sorununun birden çok sebebi olabilir. Öncelikle, bu sorunu yaşayanların evlerinde su basıncı veya elektrik voltajı düşük olabilir. Seçilen yıkama programı, sıcaklık derecesi, ilave durulamanın veya suda bekletmenin olup olmaması gibi durumlar, bu soruna yol açabilir.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ ARAYIN

444 78 56

Buna ek olarak, gereğinden fazla miktarda deterjan kullanılması, köpürmeye sebep olabilir. Böyle bir durumda, çamaşır makinesi, durmadan çalışabilir. Bu sorunların bir kısmı, kullanıcı kaynaklıdır. Bunun yanı sıra, makine kaynaklı sorunlar da çamaşır makinesinin durmamasına sebebiyet verebilir. Bu arızaya çözüm bulmak adına su boşaltma pompasının elektrik bağlantılarının kontrol edilmesi gerekir.

Çünkü, bu sebepten dolayı, bilhassa sıkma işleminin devamlı olarak tekrar etmesi mümkün olabilir. Bunun yanı sıra, programlar tamamlanmadan bir diğerine geçiş mümkün değildir. İşlemlerin sırasının tamamlanıp tamamlanmadığı kontrol edilmelidir.

Ayrıca, prosestat ünitesi, büyük öneme sahiptir. İç arızalardan veya yaşanan elektrik bağlantı sorunlarından dolayı çamaşır makinesinin su aldıktan hemen sonra yıkamaya geçmemesi mümkün olabilir. Bir başka deyişle, asıl işlem bitmeden diğer işlemlere geçilmediğinden dolayı çamaşır makinesi durmadan çalışabilir.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com