Blog

İndesit Çamaşır Makinesi Deterjan Almıyor

Indesit Çamaşır Makinesi Deterjan Almıyor

Çamaşır makinesi sayesinde çamaşırların hızlı ve insanları yormadan yıkanması sağlanmaktadır. Çamaşırların yıkanması esnasında birtakım sorunların yaşanması söz konusu olabilir. Örneğin, çamaşır makinesi deterjan almıyor hatası, en sık rastlanılan sorunlar arasındadır. Bu gibi durumlarda, kullanıcıların vakit kaybetmeden Indesit servis desteği alması tavsiye edilmektedir.

Çamaşır Makinesi Neden Deterjan Almaz?
Çamaşır makinesinin deterjan almadığı durumlarda ilk olarak makinenin bağlı olduğu çeşmenin kontrol edilmesi gerekir. Çamaşır makinesine yeterli miktarda su gelmiyorsa makinenin deterjan alamaması söz konusu olmaktadır.

Bunun yanı sıra, su giriş vanalarında meydana gelen arızalardan dolayı çamaşır makinesinin deterjan alamaması mümkündür. Bunun sebebi, bu bölgede yaşanan herhangi bir sorunda, suyun basınçsız olarak makineye geçmesidir. Bu yüzden, çamaşır makinesi, deterjan alamaz. Bu noktada, su giriş vanasının kontrol edilmesi ve gerektiği takdirde yeni bir parçayla değiştirilmesi gereklidir.

Çamaşır makinesinde deterjan koyulan yere klepe adı verilmektedir. Klepede yaşanan sorunlardan dolayı makinenin deterjan alamaması mümkündür. Bu noktada, klepe kontrolünün dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Bunlara ek olarak, çamaşır makinesinin kullanımından kaynaklı olarak deterjan alamama sorununun yaşanması muhtemeldir.

Örneğin, kullanıcının önceden koyduğu deterjanların bitmemesi ve bir sonraki yıkamada kuruması, çamaşır makinesinin doğru bir şekilde deterjan alamamasına neden olur. Bunu önlemek adına deterjanın toz veya jel şeklinde alınması tavsiye edilmektedir. Tüm bu önlemler sorunu çözmüyorsa İndesit servis desteği alınmalıdır.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com