Blog

İndesit Çamaşır Makinesi Çok Ses Çıkartıyor

Indesit Çamaşır Makinesi Çok Ses Çıkarıyor

Çamaşır makinesi olmadan bir hayat düşünmek mümkün değildir. Ancak, kullanıcıların çamaşır makinelerini düzenli olarak bakım yapmadan kullanmalarından dolayı zaman içerisinde birtakım arızaların meydana gelmesi söz konusudur.

Çamaşır makinesinin çok ses çıkarması, genellikle, kullanıcı hatasından meydana gelmektedir. Bunun yanı sıra, teknik sebepler, yapısal arızalar ve parça değişiminin gerekliliği gibi sebeplerden dolayı, bu sorunun yaşanması muhtemeldir. Teknik arızalar söz konusu olduğunda ivedilikle Indesit servis ile iletişim kurulmalıdır.

Çamaşır Makinesinin Çok Ses Çıkardığı Durumlarda Neler Yapılmalıdır?
Çamaşır makinesinin çok ses çıkardığını fark eden kullanıcıların ilk olarak makinede yıkanan giysilerin içerisinde bozuk para gibi materyallerin kalıp kalmadığını kontrol etmesi şarttır.

Giysilerde bulunan bir metal parça dahi çamaşır makinesinin çok ses çıkarmasına sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra, her çamaşır makinesinde iki adet amortisör bulunmaktadır. Amortisör; çamaşır makinesinde meydana gelen sarsıntının dengede olmasını sağlamaktadır. Bu bağlamda, amortisörlerde meydana gelen bir arızanın çamaşır makinesinin sesli çalışmasına sebep olduğu net bir şekilde söylenebilir.

Bir başka sebep ise kazan rulmanlarında yaşanan arızalardır. Kazan rulmanında yaşanan arızadan dolayı çamaşır makinesinin bilhassa sıkma işlemi yapması esnasında çok gürültü çıkacaktır. Bunun dışında, çamaşır makinelerinde kirli suyu dışarı atmaya yarayan pompa motoru bulunmaktadır. Pompa motorunun ömrü on ay kadardır. Pompa motorunun on ayı geçtiği ve yenilenmediği durumlarda çamaşır makinesinin gürültülü çalışması mümkün olabilir.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com