Blog

İndesit Çamaşır Makinesi Çok Sallanıyor

İndesit Çamaşır Makinesi Çok Sallanıyor

Çamaşır makinesi; insan hayatının olmazsa olmaz eşyalarının başında gelmektedir. Çamaşır makineleriyle alakalı olarak yaşanan birçok sorun vardır. Her ne kadar İndesit gibi kaliteli markaların çamaşır makinelerinin bu konudaki geçmiş temiz olsa da İndesit çamaşır makinelerinin zaman zaman çok sallanması söz konusu olmaktadır. Bu gibi sorunlarda, İndesit servis desteğine başvurmak mümkün olabilir. Fakat, bu arızanın asıl sebebi genel olarak kullanıcı hatası olarak bilinmektedir.

Çamaşır Makinesi Çok Sallanıyorsa Neler Yapılmalıdır?
Çamaşır makinelerinin çalışırken sallanması veya zıplaması yaygın olarak görülmektedir. Hatta, birtakım kişilere göre bu durum, çamaşır makinesinin yürümesi olarak adlandırılmaktadır. Bir başka deyişle, çamaşır makinesi çalışırken oldukça gürültülü bir şekilde hareket etmektedir.

Bu durum, genel olarak, çamaşır makinesinin hatalı olarak çalıştırılmasından kaynaklanmaktadır. Örneğin, bir çamaşır makinesinin kapasitesi yedi kilogram çamaşır yıkamaya müsait ise bu makineye sekiz kilogram çamaşır yüklendiğinde bu sorunun ortaya çıkması muhtemeldir. Buna ek olarak, bir çamaşır makinesinin kapasitesi yedi kilogram ise onu tam anlamıyla yedi kilogram olarak doldurmamak gerekir.

Bir başka deyişle, makinenin rahatça çalışmasını sağlayacak boşluk bırakılmalıdır. Bunun yan sıra, çamaşır makinesi çok sallanıyor hatası, çamaşır makinesinin amortisörlerindeki arızadan meydana gelmektedir. Amortisörlerdeki aşınmalar ve deformelerden dolayı çamaşır makinesinin çok sallanması hatta kendi kendine yürümesi söz konusu olmaktadır. Kullanıcılar, bu soruna İndesit servis desteği alarak da çözüm bulabilirler.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com