Blog

İndesit Çamaşır Makinesi Çalışmıyor

İndesit Çamaşır Makinesi Çalışmıyor

İndesit çamaşır makinesinin çalışmamasının birtakım sebepleri bulunmaktadır. Bu konuda, en doğru ve işe yarayan çözümü bulmak adına vakit kaybetmeden İndesit servis ile iletişime geçmek gerekir. Ancak, bunun yanı sıra, her İndesit çamaşır makinesi kullanıcısının hata kodlarını bilmesi şarttır.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu Açıklamaları
İndesit çamaşır makineleri; genel olarak en çok tercih edilen ve güvenilir yapıya sahip olan çamaşır makineleri olarak bilinirler. Hata kodu F01, elektronik devre kartı hatası olarak bilinmektedir. Bu durumda, çamaşır makinesi çalışmaz. Böyle bir sorunda yapılacak şey, cihazın iki dakika boyunca fişten çekilmesidir. Ardından, kaynağın tekrar bağlanması ve otuz saniye boyunca beklenmesi tavsiye edilmektedir.

Bu işlemlerin ardından ise makinenin tekrar çalıştırılması denenmelidir. Hata kodu F02 ise motor devresi hatası olarak bilinmektedir. Bu hatada, yıkama işlemi esnasında aralıklı veya tambur dönüşünün bulunmaması söz konusudur. Hata kodu F03 ise sıcaklık algılama hatası olarak geçmektedir. Bu hatada ise, çamaşır makinesi, kuru ayarlarında veya yıkamada ısınmaz.

Hata kodu F05 ise atık boru tıkanmasını veya pompa çıkışını tasvir etmektedir. Bu durumda yapılması gereken şey, pompa filtresindeki tıkanmaların kontrol edilmesidir. Hata kodu F06 ise kapı kilit hatasını vurgulamaktadır. Bu durumda yapılması gereken eylem ise çamaşır makinesinin kapı kilidindeki tıkanmaları kontrol etmektir. İndesit çamaşır makinesinde en sık rastlanılan çalışmama sorunları bu şekildedir. En doğru bilgi ise İndesit servis sayesinde alınacaktır.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com