Blog

İndesit çamaşır makinesi bütün ışıkları yanıp sönüyor

İndesit Çamaşır Makinesi Bütün Işıkları Yanıp Sönüyor

Çamaşır makinelerinin arızalanması, oldukça normal bir durumdur. Bu arızalardan bazıları, kullanıcı hatasından kaynaklandığı için kısa zamanda düzeltilebilir. Ancak, bazı hatalar ise teknik sorunlardan meydana gelmektedir. Bu sorunların çözümü için ise mutlaka İndesit servis desteği almak gerekir. Çamaşır makinesi bütün ışıkları yanıp sönüyor hatası; teknik servis desteğine ihtiyaç duyan bir arıza olabilir.

Çamaşır Makinesinin Bütün Işıklarının Yanıp Sönmesi
Çamaşır makinesinin bütün ışıklarının yanıp sönmesi, bir arızayı göstermektedir. Bu arıza, büyük ihtimalle, kartın arızalandığını simgelemektedir.

Bu noktada, çamaşır makinesinin bazı öğelerini değiştirmek gereklidir. Elektronik kartın durumu mutlaka kontrol edilmelidir. Bunun için makinenin sökülmesi, bir başka deyişle, çalışmasının durdurulması gereklidir. Makinenin onarım çalışmalarına devam etmeden önce ekipmanın enerjisi muhakkak kesilmelidir. Kontrol panelinin vidalarının yerinden sökülmesi gerekir.

Tüm kablolar yerinden çıkartılmalıdır. Bir başka deyişle, elektronik karta ulaşım sağlanmalıdır. Bunun ardından, başta kondansatörler olmak üzere elektronik karta dair unsurların incelenmesi yapılmalıdır. Ancak, tüm bu işlemlerin bilhassa İndesit servis tarafından yapılması olmazsa olmazdır.

Çamaşır makinesinin bütün ışıklarının yanıp sönmesi, birçok sebepten kaynaklanıyor olabilir. Bu sebepler arasında su özkaynağı, ısıtma elemanlarının su veya kurutma için kırılması, komut cihazının arızalanması, elektrik motorunun kırılması, drenaj pompasının bozulması yer almaktadır. Buna ek olarak, ışıkların neden yanıp söndüğünü bulmak adına ısıtıcının durumunu kontrol etmek gerekli olabilir.

4 Comments

 • Fahri on 2 Nisan 2020

  Makinem 2 dakika calısıp sonra kilit işigi yanıp yanıp sonuyor tum işikları yanıp sonuyor ve suyu bosaltım yapmıyor nedenını ogernmek ve sebebi nedır bana bi yardımcı olurmusunuz

  • admin on 3 Nisan 2020

   Servis ile iletişime geçerseniz eğer çok daha iyi yardımcı olacaklardır.

 • Filiz Türkmen on 6 Temmuz 2020

  Camasir makinamin son durulama suyu bosaltmiyor tum isiklar yanip sönüyor

 • Salih on 24 Temmuz 2021

  Makina bi kaç dk çalışıyor sonra bütün ışıkları yanıp sönüyor neden olduğunu orenebilirmiyim

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com