Blog

İndesit Çamaşır Makinesi Servisi

İndesit Çamaşır Makinesi Alt Kapağı Açılmıyor

İndesit çamaşır makineleriyle alakalı olarak en sık rastlanılan sorunlardan biri de, çamaşır makinesinin alt kapağının açılmamasıdır. Böyle bir durumda, çamaşır makinesi kullanıcısının hiç zorlamadan İndesit servis ile iletişime geçmesi gerekir.

Ancak, bunun yanı sıra, kullanıcının yapması gereken birtakım eylemler olabilir. Örneğin, ilk olarak çamaşır makinesinin su ve elektrik kaynağından ayrılması gerekir.

Çamaşır Makinesinin Alt Kapağının Açılmadığı Durumlarda Ne Yapılabilir?
Bu noktada, cihazın tehlike riski barındıran su ve elektrik kaynağından ivedilikle ayrılması, işlemlere başlamanın ön koşuludur. Ardından, makinenin arkaya veya yana yatırılması tavsiye edilir. Bundan sonra, hortumları ve elektriği, pompaya geri almak gerekir. Pompayı yerinde tutan vidalar, tek tek sökülmelidir.

Alt kapağın saat yönünün tersine çevrilmesi gerekir. Bu durumda, ortaya çıkacak suyu yakalamak adına büyük bir havlu ve benzeri araç gerece sahip olunmalıdır. Çamaşır makinesinin tamburunda hala daha su varsa, onun kesinlikle çıkartılmaması şarttır. Alt kapağın sıkıştığı ve çıkamayacağı birtakım durumlar vardır. Alt kapağa takılmış herhangi bir iç çamaşırı veya tel, bu durumu tasvir etmektedir. Bu noktada, pompaya giden ana karter hortumunun çıkartılması gerekir.

Tıkanıklığın bu şekilde çözülmesi şarttır. Ancak, bu işlemi yaparken, çamaşır makinesinin içerisinde su bulunabilir. Bu yüzden, suyun elektrikli parçaların içine sızmaması adına çamaşır makinesi asla yan yatırılmalıdır. Çamaşır makinesinin alt kapağının açılmaması ciddi bir sorundur. İndesit servis desteği şarttır.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com