Blog

İndesit Buzdolabı Yiyecekleri Donduruyor

Indesit Buzdolabı Yiyecekleri Donduruyor

Buzdolabının çalışma şartlarının diğer beyaz eşyalara kıyasla farklı olmasından mütevellit buzdolaplarında meydana gelecek arızalanmaların daha çok olması doğal karşılanmalıdır. Bu noktada, buzdolaplarında yaşanacak potansiyel arızalarda Indesit servis desteğinin alınması gereklidir. En çok rastlanılan buzdolabı arızaları arasında bozdolabının yiyecekleri dondurması sorunu gelmektedir.

Buzdolabı Yiyecekleri Neden Dondurur ve Çözüm Nedir?
Bir buzdolabındaki soğuk hava; dondurucu bölmesinin arka tarafında bulunan evaporatif bobinlerden gelmektedir. Buzdolabının iki farklı bölme olduğu düşünüldüğünde soğuk hava, bir açıklıktan iki bölme arasında dolaşmaktadır. Buzdolabının yiyecekleri neden dondurduğunu anlamak gerekir. Ardından, sorunun çözümü adına uğraş verilmelidir.

İlk olarak, buzdolabının termostatı kontrol edilmelidir. Birçok kez, termostatın istemeden topuzun hareket etmesine sebep olduğu bilinmektedir. Termostatın topuzunun yeniden ayarlanması sayesinde yiyeceklerin donma sorunu ortadan kalkmaktadır. Buzdolabının yapısından kaynaklı sorunlar, buzdolabının yiyecekleri dondurmasına neden olmaktadır.

Örneğin, buzdolabına soğuk hava taşıyan havalandırma, birçok buzdolabının arka kısmında yer almaktadır. Bu bağlamda, yiyeceklerin havalandırma kısmına yakın yerleştirilmesi, yiyeceklerin donmasına sebep olabilir. Bu noktada, donmuş parçaların yerinden hareket ettirilmesi tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra, damper, buzdolabına ulaşan hava miktarını dondurucudan ayarlamaktadır. Damperin kırılmasından dolayı yiyeceklerin donması söz konusu olabilir. Damper, termistör ve termostatın çalıştığı durumlarda sorunun ana kontrol panosunda bulunan devrede olması muhtemeldir. Bu noktada, yiyeceklerin donma sorununun çözülmesi adına Indesit servis desteğine başvurulması gerekli olmaktadır.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com