Blog

İndesit Buzdolabı Su Akıtıyor

Indesit Buzdolabı Su Akıtması

Buzdolabının su akıtması; hiç kuşkusuz, en sık rastlanılan arızalar arasında bulunmaktadır. Bir buzdolabının su akıtması; buzdolabının soğutma sistemlerinde yaşanan birtakım durumlardan kaynaklanmaktadır. Buzdolaplarında iki farklı soğutma sistemi bulunmaktadır.

Buna göre, buzdolabı soğutma sistemleri; statik soğutma ve No-frost olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Buzdolabının su akıtma problemi ise bu iki soğutma sistemine göre değişmektedir. Indesit servis desteği sayesinde buzdolabının neden su akıttığı net bir şekilde anlaşılacaktır.

Buzdolabının Su Akıtma Sebepleri
Statik soğutma yapan bir buzdolabının su akıtması; gaz eksilmesinden veya gaz sisteminde tıkanma olmasından meydana gelmektedir. Bu sebepten dolayı, buzdolabının soğutma seviyesi azalmaktadır. No-frost buzdolaplarında ise sorun daha büyüktür.

No-frost buzdolaplarında, su, hava menfezlerinden aşağıya akmaktadır. Tahliye borusunun tıkanması dolayısıyla buzdolabının ciddi miktarlarda su akıtması söz konusu olmaktadır. Bu noktada, tahliye borusunun açılması gereklidir. Bu tip sorunla karşılaşan buzdolabı sahibinin yapması gereken hamle, işini garantiye almak adına Indesit servis desteğine başvurmaktır.

Ancak, servis desteği öncesi, buzdolabının fişi çekilmelidir. Buzdolabının kapağının iki gün açık kalacak şekilde dinlendirilmesi tavsiye edilmektedir. Buzdolabının bu şekilde dinlendirilmesinden sonra buzlanmanın eriyerek etkisini kaybetmesi ve drenaj kanalının açılması dolayısıyla su akıtma sorunu ortadan kalkacaktır.

Bunun yanı sıra, yedek parçalarda arıza olma ihtimali kuvvetlidir. Fakat, bu sorundan dolayı, buzdolabının ana kartının değiştirilmesine hiçbir şekilde gerek yoktur.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com