Blog

İndesit Buzdolabı Motoru Çalışmıyor

Indesit Buzdolabı Motoru Çalışmıyor

Buzdolabı motoru çalışmıyor arızası; en sık rastlanılan arızalar arasında bulunmaktadır. Buzdolabı motorunun çalışmadığı durumlarda Indesit servis desteği almak zorunlu hale gelmektedir. Bir başka deyişle, buzdolabı sahibinin bu durumda yapabileceği hiçbir şey bulunmaz. Buzdolabı motorunun çalışmamasının teknik sebepleri vardır. Buna ek olarak, motor çalıştığı halde buzdolabının soğutma yapmaması mümkündür.

Buzdolabı Motoru Neden Çalışmaz?
Buzdolabı motoru neden çalışmaz diye düşünenlere verilecek ilk cevap, starterinin arızalanması olabilir. Bu arızadan kaynaklı olarak, buzdolabı, kısa devre yapmaktadır. Buna ek olarak, buzdolabının dış kısmında dikkat çekici bir sıcaklık bulunabilir.

Bu durum, motor pompalama işlemini yapamıyor anlamına gelmektedir. Bu durumu deşifre eden bir gösterge ise buzdolabından veya buzluğun içinden gelen tıs sesi olmaktadır. Buzdolabının motorunun bir diğer çalışmama sebebi ise hermatik kompresörde sorun olmasından kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak, kondanserde yıkanma veya soğutucu akışkanın azalması söz konusu olabilir. Bir diğer motor arızası sebebi ise elektrik aksağındaki muhtemel sorundur.

Buzdolabı motorunun potansiyel arıza sebepleri bu şekilde sıralanmaktadır. Buzdolabı motorunun çalışmamasının farklı sebepleri de olabilir. Örneğin, taşınma esnasında buzdolabının bakır tellerinin zarar görmesi, taşınma esnasında alınan darbeler, sigorta atma problemi, priz sorunları, kondanserin kirlenmesi gibi sebepler, motor arızasını tetiklemektedir. Buzdolabı motoru neden çalışmaz diye merak edenlerin bu sorunlar karşısında tek yapması gereken Indesit servis numarasını aramaktır.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com