Blog

İndesit Buzdolabı Işıkları Yanıp Sönüyor

Indesit Buzdolabı Işıkları Yanıp Sönüyor

Indesit buzdolapları; eski buzdolaplarının aksine mekanik aksamlardan ziyade elektronik devrelerin kullanılmasıyla yönetilmektedir. Indesit buzdolaplarının ekranlarında göstergeler bulunmaktadır. Gösterge sayesinde buzdolabının yaşadığı her sorun, birtakım işaretler vasıtasıyla gösterilmektedir. Buzdolabının bütün ışıklarının yanıp sönmesi, buzdolabında bir arıza olduğunu gösteren bir durumdur.

Bu arızanın kısa zamanda çözülmesi gerekir. Buzdolabının ışıklarının yanıp sönme arızası için vakit kaybetmeden Indesit servis desteğine başvurmak şarttır. Bu arıza, genel olarak buzdolabının soğutucu veya dondurucu kısmının yeterli sıcaklık seviyesinde olmadığını göstermektedir. Bu arızanın oluşma sebepleri arasında elektrik kesintileri, buzdolabının kapağının devamlı olarak açılıp kapanması ve taşınma sonrası buzdolabının hatalı kullanımı yer almaktadır.

Bu sorunların kısa zamanda çözülmesi mümkündür. Ancak, sorun hala devam ediyorsa, buzdolabının dondurucu ve soğutucu kısmının çok fazla ürünle doldurulmadığından emin olunmalıdır.

Buzdolabının Işıklarının Yanıp Söndüğü Durumlarda Neler Yapılabilir?
Bir buzdolabının bilhassa dondurucu veya soğutucu kısmına haddinden fazla ürün yerleştirilirse, buzdolabının soğutma işlemi yetersiz kalacaktır. Bu noktadan sonra, buzdolabı, arıza durumuna geçer. Ancak, buzdolabı kapasitesinde herhangi bir sorun yoksa bu sefer kapakların lastikleri üzerine yoğunlaşılmalıdır.

Buzdolabı kapağının lastiklerinin aşınma veya yırtılma gibi sorunlar yaşaması halinde dış ortam ile buzdolabı arasındaki hava irtibatı kesilemeyecektir. Bir başka deyişle, buzdolabı ne kadar çalışırsa çalışsın, etkin bir soğutma işlevi olmayacaktır. Yapılan işlemlerin yeterli olmadığı hallerde, Indesit servis desteğine başvurmak, mantıklı olacaktır.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com