Blog

İndesit Buzdolabı Devamlı Çalışıyor

İndesit Buzdolabı Devamlı Çalışıyor

Buzdolabının devamlı çalışması; birçok tüketicinin en çok şikayet ettiği arızalar arasında bulunmaktadır. Buzdolabı devamlı çalışıyor şikayetinde bulunanların ilk olarak Indesit servis çağırarak sorunun çözülmesi adına faaliyete geçmeleri gerekir. Bunun yanı sıra, hem servis hem de buzdolabı sahibi olarak arızanın çözülmesi adına yapılabilecek birtakım eylemler mevcuttur.

Buzdolabının sürekli çalışması; buzdolabında iç aksam veya çalışma kaynaklı birtakım sorunların varlığını göstermektedir. Buzdolabının sürekli çalışmasını engellemek adına, termostat düğmesinin minimum ve maksimum değerleri arasında olması şarttır. Herkesin bildiği gibi termostat; buzdolabının soğutma gücünü ayarlamaktadır. Bir başka deyişle, termostat sayesinde sıcaklık kontrol aracı gereken değerler arasında bulunmalıdır. Bunun yanı sıra, buzdolabının kapağının sık sık açılması, buzdolabının çok çalışmasını tetikler.

Buzdolabının Devamlı Çalışmaması Adına Neler Yapılmalıdır?
Buzdolabının devamlı çalışmasını önlemek adına soğutma seviyesinin ayarlanması gereklidir. Ortalama bir soğutma gücü için minimum ve maksimum değerlerinin tam ortasına getirilmesi şarttır.

Bazı durumlarda, elektrik kesintisinden dolayı buzdolabı çok fazla çalışmaktadır. Böyle durumlarda, buzdolabının içindeki soğuk hava iyice ısınmaktadır. Buzdolabı, uzun elektrik kesintilerinin ardından soğuk havayı istenilen seviyeye çıkarmak adına uzun süre çalışacaktır.

Bir başka durumda ise buzdolabının kapağının lastikleri, doğru şekilde yapışmaz. Bu yüzden, soğuk hava, dışarıya kaçar. Bu sorunun yaşanma sebepleri arasında buzdolabının kirlenmesi veya yiyeceklerin bulaşması bulunmaktadır. Bu noktada, yapılması gereken eylem, sıcak suyla ıslatılan bezle buzdolabında etkin bir temizlik yapmaktır.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com