Blog

İndesit Buzdolabı Çok Ses Yapıyor

İndesit Buzdolabı Çok Ses Yapıyor

Buzdolabı çok ses yapıyor şikayeti, birçok insan tarafından dile getirilmektedir. Bu noktada, insanlar, maliyetli olacağı düşüncesiyle servis çağırmaktan şikayet ederler. Ancak, Indesit servis, uygun maliyetiyle bu sorunu ortadan kaldırmaktadır. Buzdolabının çok ses yapması, önlem alınmadığı takdirde çok ciddi sorunların habercisi olabilmektedir.

Buzdolabı Neden Çok Ses Yapar?
Buzdolabının çok ses yapmasının birçok sebebi olabilir. Buzdolabının ayaklarının ayarlı olmaması; bu sebeplerden biridir. Bu gibi durumlarda titreşim meydana geleceği için ses çıkar. Yapılması gereken, buzdolabının sağ ve sol ayaklarını zemine göre hazırlamaktır. Buzdolabının çok ses yapma sebeplerinden birisi, iç fanının bozuk olması olabilir. Bir buzdolabının iç fanının bozuk olduğu durumlarda ses duyulduğu anlarda buzdolabının kapılarından birisi açılmalıdır.

Buzdolabının kapılarının açıldığı esnada ses kesiliyorsa sorun kesinlikle fan motorundadır. Fan sorununun çözülmesi için mutlaka Indesit servis çağrılmalıdır. Buna ek olarak, bazı durumlarda, buzdolabından parça kırılması gibi sesler gelebilir. Ancak, bu durum, normaldir. No-frost buzdolaplarının buzluk kısmında bulunan buzların eritme sırasında çözünmesi sırasında bu tip seslerin meydana gelmesi doğaldır.

Bunun dışında, buzdolabının içinden titreşime benzer sesler gelebilir. Bunun sebebi ise buzdolabının içerisindeki kavanozların veya cam eşyaların birbirine değmesi olabilir. Indesit servis tarafından çözülmesi gereken buzdolabı çok ses sorunları arasında kompresörün presyonlarının aşınmış olması, dış fan motorunun burçlarının aşınmış olması ve dondurucu bölümde yaşanan sorunlar bulunmaktadır.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com