Blog

İndesit Buzdolabı Soğutmuyor

İndesit Buzdolabı Çalışıyor Ama Soğutmuyor

Buzdolabı; evdeki en gerekli beyaz eşyaların başında gelmektedir. Buzdolabı sayesinde yiyecek ve içeceklerin sağlıklı şartlar altında saklanmasının yanı sıra yiyeceklerin soğutulması mümkün olmaktadır. Buzdolabının soğutmama sorunu, oldukça ciddi bir sorundur. Bazı durumlarda, buzdolabı çalıştığı halde soğutmaması söz konusu olmaktadır. Bu gibi hallerde yapılması gereken hiç vakit kaybetmeden İndesit servis ile iletişime geçmektir.

Buzdolabının Muhtemel Soğutmama Sebepleri
Buzdolabının çalıştığı ancak soğutma yapmadığı durumlarda İndesit servis çağırmadan önce buzdolabı sahibinin yapması gereken birtakım eylemler bulunmaktadır. Örneğin, ilk olarak, buzdolabının içinin tamamen boşaltılması gerekir. Ardından, buzdolabının fişi çekilmelidir.

Buzdolabı, fişi çekilmiş halde ortalama dört saat boyunca bekletilmelidir. Buzdolabının bu şekilde bekletildiği hallerde kapısının asla kapalı olmaması ve açık durumda olması gerekir. Dört saatin tamamlanmasının ardından ise buzdolabın fişinin tekrar takılması ve soğutma olup olmadığının kontrol edilmesi şarttır. Bunun yanı sıra, olası soğutmama sebepleri arasında bulunan kapakların ve kapak lastiklerinin kontrol edilmesi gerekir.

Bazı durumlarda, buzdolabının lastiklerinde esneme söz konusudur. Bu gibi durumlarda, buzdolabı, dışarıdan hava aldığı için soğutma yapmıyor olabilir. Tüm bunlara ek olarak, buzdolabının çalıştığı halde soğutma yapmamasının bir diğer sebebi, üst fanıyla alakalı olabilir. Bunu kontrol etmek adına, buzdolabının kapatılmasının ardından iç kısımda bulunan düğmeye basılmalıdır. Düğmeye basıldığında herhangi bir ses gelmiyorsa bu durum fanın çalışmadığının bir göstergesidir. Bu durumda, yapılması gereken kesinlikle İndesit servis çağırmaktır.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com