Blog

İndesit Buzdolabı Buz Tutuyor

İndesit Buzdolabı Buzluk Soğutmuyor

Buzdolabının buzluk soğutmama arızası; yaygın bir şekilde görülmektedir. Bu arızanın bir diğer ismi ise buzdolabının üst kısmının soğutmaması olarak bilinmektedir. Bu arızanın sebebi buzdolabında bulunan soğutma donanımlarının neredeyse hepsinin üst kısımda yer almasıdır.

Buzdolabı buzluk soğutmuyor şikayetine sahip kullanıcıların yapması gereken ilk eylem, buzdolabının fişini çekmek ve 24 saat süreyle bekletmektir. Bir başka deyişle, buzdolabı, dinlendirilmelidir. Bu eylemden herhangi bir sonuç alamayanların İndesit servis ile iletişim kurması gerekir.

Buzdolabı Buzluğu Neden Soğutmaz?
Buzdolabını fişten çıkartıp bir gün boyunca dinlendiren kullanıcıların çözüm alamadığı durumlarda buzdolabında teknik bir arıza olduğu ortaya çıkmaktadır. Buzdolabının buzluk soğutmama sorununu tetikleyen birden çok faktör olabilir. Bu faktörler arasında en çok bilinen ise gaz dolaşım sisteminde oluşan arızadır. Bazı durumlarda, buzdolabının motorunun çalışması yani ses gelmesi söz konusudur.

Ancak, buna rağmen, buzdolabının buzluk kısmı soğutmaz. Bu durumda, ortada kesinlikle gaz dolaşım sisteminin tıkalı olması sorunu bulunmaktadır. Buna ek olarak, buzdolabında gaz kaçağının olma ihtimali vardır. Buzluğun soğutmama problemi; buzluk içerisinde bulunan fan motorunun çalışmamasıyla doğrudan alakalıdır. Fan motoru; buzluk içerisindeki soğuk havayı, alt ve üst bölümlere eşit miktarda dağıtmaktadır.

Fan motorunun arızalı olduğu durumlarda soğuk hava, buzluğun içerisinde kalır. Zaman geçtikçe, buzluk içerisinde karlanma meydana gelir. Fan motorunun arızalı olduğu durumlarda Indesit servis ile iletişime geçilmelidir. Parça arızasını ancak onlar halledebilir.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com