Blog

İndesit buzdolabı buz tutuyor

Indesit Buzdolabı Buz Tutuyor

Buzdolabının buz tutması, bir başka deyişle, buzdolabının buzlanma yapması, en sık rastlanılan arızalar arasında bulunmaktadır. Bu durumun sebepleri arasında buzdolabının kapı lastiklerinin yırtılması veya eskimesi, ilk sırada gelmektedir.

Bunun yanı sıra, lastiklerin içinde bulunan mıknatısların eskisi kadar çalışmaması da bu durumun potansiyel nedenleri arasında bulunmaktadır. Buzdolabının yapısal sorunlarının haricinde teknik sorunlardan dolayı buzdolabının buz tutması da söz konusu olabilir. Bu durumda yapılması gereken vakit kaybetmeden İndesit servis ile iletişime geçmektir.

Buzdolabı Neden Buz Tutmaz?
Dolabın soğutmayı algılayan sensörünün veya termostatın arızalı olması, bu duruma örnektir. Bir buzdolabında termostat ve sensör, aynı işlevi yerine getirmektedir. İşlev benzerliğinden dolayı, termostat ve sensörün aynı anda buzdolabında bulunması mümkün değildir. Buna ek olarak, sensör ve termostatın soğutmayı geç algılamasından dolayı buzdolabının buz tutması söz konusu olmaktadır.

Bunun dışında, No-frost özelliğine sahip olan buzdolaplarında ise alt veya üst kapıların açık kalmasından dolayı, buzdolabının buz tutması mümkün olmaktadır. Bir diğer sebep ise buzdolabının buzluk kısmının çok dolu olmasıdır. Bu yüzden, buzdolabının buz tuttuğunu fark eden kullanıcıların buzluk kısmını boşaltmaları tavsiye edilmektedir. Buzluk kısmı bir süre boş kalmalı veya az dolu olmalıdır. Ardından, buzdolabının buz tutma durumu kontrol edilmelidir. Kullanıcıların arıza çözümü adına yapabilecekleri bununla sınırlıyken en doğru çözüm İndesit servis tarafından sağlanacaktır.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com