Blog

İndesit Buzdolabı Servis

İndesit Buzdolabı Altı Soğutmuyor

Buzdolabının üst kısmının soğutup alt kısmının soğutmaması sorunu; birçok kişinin buzdolabında yaşadığı sorunların başında gelmektedir. Bir buzdolabının yaşadığı arızaların sebeplerinin başında buzdolabının konumu gelmektedir. Buna ek olarak, voltaj probleminin de soğutma sorunlarına yol açtığı bilinmektedir. Ancak, konuya genel olarak bakıldığında elektrik donanımından kaynaklı olarak soğutma sorunlarının ortaya çıktığı iddia edilebilir. Buzdolabı soğutma sorunlarına karşı ne yapabilirim diyenlerin vakit kaybetmeden İndesit servis ile iletişime geçmesi gerekir.

Buzdolabının Alt Kısmının Soğutmaması
Buzdolaplarının üst kısmının soğuttuğunu ancak alt kısmının soğutmadığını fark eden bir tüketicinin bunu çözmek adına yapması gereken birtakım eylemler bulunmaktadır. Öncelikle, buzdolabına ait soğutma vanalarının en sonuna kadar getirilmesi ve fişinin çekilmesi gerekmektedir. Bu noktada, buzdolabının bu şekilde 48 saat süreyle bekletilmesi ve sonrasında tekrar çalıştırılması önerilmektedir.

Bu eylemi harfiyen yapan kullanıcıların buzdolaplarının çalışıp çalışmadığı yaklaşık dört saat içerisinde belli olacaktır. Bu eylemden bir sonuç alamayan ve hala daha buzdolabının alt kısmı çalışmayan bir kullanıcı, durumun rezistans arızası olduğunu bilmelidir.

Rezistansların arızalı olduğu hallerde yapılması gereken vakit kaybetmeden İndesit servis desteğine başvurmaktır. Teknik servis, genellikle aynı prosedürü uygular. 48 saat bekleyen buzdolabının soruna çözüm olmadığı hallerde rezistans kontrol edilecektir. Rezistansların arıza yapması, onların şişme yaptığını göstermektedir. Buzdolabının gaz dolaşım sisteminin çalışmaması; tüm bu sorunların ana nedenidir. İndesit servis, uygun bir ücretle bu soruna kısa zamanda çözüm bulacaktır.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com