Blog

İndesit Bulaşık Makinesi Suyu Boşaltmıyor

İndesit Bulaşık Makinesi Suyu Boşaltmıyor

Bulaşık makinesinin suyu boşaltamaması sorunu zaman zaman kullanıcıların karşısına çıkan sorunlar arasındadır. Temel olarak temizlik konusunda yapılan yanlışlıklardan kaynaklı olan bu durum aşağıdaki noktalara dikkat edildiği takdirde, rahatlıkla ortadan kaldırılabilen bir sorun halindedir. Aşağıdaki adımları yaparak bir sonuca varmayı deneyebilirsiniz. Bunları yaptığınız halde konu hakkında olumlu bir sonuç alamadıysanız, teknik destek ekibine başvurmanız gerekecektir.

Su Tahliye Borusu Gözden Geçirilmeli
Su tahliye borusunda bulunan tıkanıklıklardan kaynaklı olarak böyle bir sorun ortaya çıkabilir. Borunun tıkanmasına neden olacak faktörler ortadan kaldırılarak sorun giderilmelidir.

Filtre Temizlenmeli
indesit bulaşık makinesi suyu boşaltmıyor sorunu filtreden kaynaklı tıkanmalardan dolayı da görülebilen bir arızadır. Filtre temizliği işlemini yapmak son derece kolaydır. Filtrenin tıkanmasına neden olacak bir faktör görülüyorsa bunun temizliği sağlanmalıdır.

Makinenin Pompa Motorunun Kontrolü
Bulaşık makinesinin pompa motorundan kaynaklı olarak bulaşık makinesinin suyu boşaltamaması sorunu görülebilir. Bu durumda pompa motoru yenisi ile değiştirilerek bu problem kalıcı olarak çözülebilir.

Süzgecin Tıkalı Kalmasından Kaynaklı Sorun Ortaya Çıkabilir
Makinenin alt kısmında bulunan süzgeç zamanla tıkanabilir. Bunun temizliği halinde sorunun ortadan kalkması mümkün bir hale gelecektir.

İndesit Servis İle İrtibata Geçin
Arıza uzunca bir zamandır devam ediyorsa ve bütün adımları yaptıysanız, vakit kaybetmeden uzmandan destek almanız lazımdır. Bu şekilde sorunun önüne herhangi bir arızaya sebebiyet vermeden geçmiş olursunuz.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com