Blog

İndesit Bulaşık Makinesi Su Almıyor

İndesit Bulaşık Makinesi Su Almıyor

Bulaşık makinesinin su almaması genel olarak kullanıcıların karşısına çıkan sorunlar arasında bulunur. Bu sorunu çözmek için bazı adımlara dikkat edilmesi şarttır. Aşağıdaki maddeleri dikkate alarak kısa süre içinde konunun çözümünde bir sonuca varabilirsiniz.

Makinenin Tahliye Hortumunu Kontrol Edin
Bulaşık makinesinin arka kısmında yer alan hortumda eğer kıvrılma söz konusuysa, su tahliyesi olmayacağından dolayı makine çalışmayacaktır. Bunu kontrol etmek için makinenin arka kısmını görüp görmediğinizin kontrolünü yapmalısınız. Eğer görüyorsanız hortumun kıvrıldığını söylemek mümkün olur. Hortumu düzelterek bu sorunu çözmeye çalışın.

Su Akışının Kontrolünü Yapın
İndesit bulaşık makinesi su almıyor sorununu çözmek için su akışını kontrol etmekte aynı şekilde bir sonuç verebilir. Bulaşık makinesine yıkamanın yapılması için yeterli düzeyde suyun gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. Bunu yapmak için herhangi bir musluğu açarak su seviyesini kontrol edin. Su akışı normal gözüküyorsa, makine arkasında bulunan hortumların düzgün şekilde bağlanıp bağlanmadığının kontrolünü yapın.

Bulaşık Makinesinin Kapağını Kontrol Edin
Bulaşık makinesinin kapağının tam olarak kapanmaması, makinenin çalışmamasına ve su almamasına neden olacaktır. Bu sorun genel olarak bulaşıkların yeterince düzgün yerleştirilmemiş olmasından kaynaklı ortaya çıkar. Bulaşıkların nasıl yerleştirildiğini gözden geçirerek, yeniden bulaşık makinesinin kapağını kapatın. İlgili programı başlattıktan sonra büyük bir ihtimalle bulaşık makinesinin su almaması sorunu bu şekilde tamamen ortadan kalkmış olacaktır.

1 Comment

  • Erhan on 18 Mart 2020

    İndesit mulaşık makinası su alımı gayet iyi ama Bi mühtet sonra arızaya geçiyor acaba neyden kaynaklı tşklr

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com