Blog

İndesit Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor

İndesit Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor

Bulaşık makinesi su akıtıyor şikayeti sıklıkla kullanıcıların karşısına çıkan sorunlar arasında bulunuyor. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için belirli adımlara dikkat edilmesi şarttır. Aşağıdaki adımlar üzerinden soruna dair bir çözüm bulabilir ve sorunun kısa bir süre içinde sona ermesine neden olabilirsiniz.

Yerleşim Düzenine Dikkat Etmeye Çalışın
Bulaşık makinesine konulan bulaşıkların yanlış bir şekilde yerleştirilmesi genel olarak bu tarz bir hatanın alınmasına neden olmaktadır. Özellikle yığın şekilde yapılan yerleşim bulaşık makinesinin su akıtmasını sağlar. Bu nedenle bulaşıkların arasında aralık olacak şekilde ve olabildiğince az bulaşıkların yerleştirilmesi sağlanmalıdır. Buna dikkat edilerek sorunun önüne büyük bir ölçüce geçilmiş olur.

Parlatıcının Miktarı
Öte yandan kullanıcılar her ne kadar fark etmese de, parlatıcıdan kaynaklı olarakta ortaya bu sorun çıkabilmektedir. Parlatıcı haznesine çok fazla konulan bu sıvı, makinenin olduğundan fazla köpürtme yapmasına neden olabilir. Bu sorundan kurtulabilmek adına makineyi bir kez boş çalıştırmanız yeterli olacaktır.

Lastik Kontrolü Yapın
İndesit bulaşık makinesi su akıtıyor şikayetleri bulunan kullanıcılar, yukarıdaki adımlar üzerinden sorunu çözemediyse bu kontrolü yapmalıdır. Lastiklerin gevşemiş olması durumunda genel olarak bu sorun ortaya çıkmaktadır. Gevşemiş olan lastikleri sıkmalı veya yerinden çıkmışlarsa sorunu düzelterek makinenin eski düzeninde işlemesine aracı olabilirsiniz. Genel olarak bu adımlara dikkat edildiği takdirde sorunun kalıcı bir şekilde çözümü mümkün olacaktır.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com