Blog

İndesit Bulaşık Makinesi Sigorta Attırıyor

İndesit Bulaşık Makinesi Sigorta Attırıyor

Evlerde sıklıkla kullanılan elektronik eşyalardan biride bulaşık makineleridir. Bulaşık makinelerinde zaman içinde farklı arızalar meydana gelebilir. Özellikle bulaşık makinesinin sigortayı arttırması sıklıkla görülen sorunlardan biridir. Aşağıdaki konulara dikkat edilerek, bulaşık makinelerinde sıklıkla görülen bu sorunun önüne kalıcı olarak geçilebilir.

Prizin Durumu Kontrol Edilmeli
Bulaşık makinesinin kablosu doğrudan prize takılı şekilde olmalıdır. Eğer böyle bir durum bulunmuyorsa konunun vakit kaybetmeden düzeltilmesi gerekir. Kısa devrenin bulunup bulunmadığı ise kontrol kalemi üzerinden anlaşılabilir.

Su Sızıntısı Durumları
Bulaşık makineleri genel olarak lavabo yanlarında bulunur. Ancak zamanla lavabo kaynaklı olarak gelişen su sızıntıları sigortanın atmasına sebebiyet verecektir. Bu duruma dikkat edilerek can ve mal güvenliğine karşı bir önlem alınmalıdır. Özellikle bu konuda ciddi sorunlara yol açmamak için, vakit kaybetmeden arızaya yol açan durumun önüne geçilmesi gerekir.

Sigortanın Eski Olması
Bulaşık makinesi kaynaklı olmayıp tamamen sigorta kaynaklı olarakta bu sorun ortaya çıkabilir. Eğer sigorta eski durumdaysa mutlaka sigortanın değiştirilmesi sağlanmalıdır. Zira sigorta eski durumda olduğundan dolayı makinenin gücünü kaldıramadığından dolayı atacaktır.

Prizden Kaynaklı Sorunların Olması
İndesit bulaşık makinesi sigorta arttırıyor sorununun diğer bir nedeni ise, prizden kaynaklı arızalardır. Prizde elektrik anlamında bir sorun bulunuyorsa teknik servisten destek alınması lazımdır. Tespit sonrası gerekli müdahale ile birlikte bu arızanın kalıcı olarak önüne geçilebilir.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com