Blog

İndesit Bulaşık Makinesi Kurutmuyor

İndesit Bulaşık Makinesi Kurutmuyor

Bulaşık makinesinin kurutmaması sorunu zamanla bulaşık makinesi kullanıcıların karşısına çıkabilen sorunlar arasında bulunuyor. Temel olarak bazı sorunlardan kaynaklı olan bu durum, aşağıdaki maddelere dikkat edildiği takdirde rahatlıkla ortadan kaldırılabilir. İşte sorunun üstesinden gelmenize neden olacak mutlaka denemeniz gereken o adımlar:

Bulaşıkları Doğru Şekilde Yerleştirmeye Özen Gösterin
Yığın halinde bulaşıkların yerleştirilmesi, hem yıkama hem de kurutma sırasında sorunların çıkmasına neden olur. Bu nedenle bulaşıkların yıkama süresince birbirine temas etmeyeceğinden tam olarak emin olmanız gerekir. Bu adıma dikkat ederek, hem bulaşıklarınızın daha iyi yıkanmasını sağlayabilir hem de kurutma açısından ortaya çıkması mümkün olan sorunların önüne geçebilirsiniz.

Doğru Programı Seçin
İndesit bulaşık makinesi kurutmuyor sorununun önüne geçebilmek için, doğru programı seçmeye özen göstermelisiniz. Özellikle bulaşıkları dikkate alarak bir program belirlemek bu adımda daha doğru doğru olacaktır. En iyi yıkama ve kurutma için, bulaşık miktarına ve cinsine önem vermeniz gerekir.

Teknik Servise Başvurun
Gerekli adımları yaptıktan sonra uzun zamanlı olarak sorun halen devam ediyorsa, bulaşık makinesinin ısıtma veya termostatında bir problem meydana gelmiş olabilir. Bu konu sizin üstesinden gelebileceğiniz bir konu olmayıp mutlaka teknik servisten yardım almanız önerilmektedir. Bu şekilde bulaşık makinesi kullanımı sırasında sıklıkla ortaya çıkan ve can sıkıcı bir hale gelen bulaşıkların kurutmama sorunundan da kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com