Blog

İndesit Bulaşık Makinesi İyi Yıkamıyor

İndesit Bulaşık Makinesi İyi Yıkamıyor

Bulaşık makinesinden eskisi gibi verim alamamanın pek çok farklı nedeni olabilir. Özellikle aşağıdaki nedenlerden kaynaklı olarak bulaşık makinesinde istenen seviyede temizlik elde edilememektedir.

Parlatıcı ve Tuzun Yeterli Olmaması
Bulaşıklarda iyi bir temizlik sağlanabilmesi için mutlaka parlatıcı ve tuzun alınması gerekir. Parlatıcının eksik olması halinde bulaşıklar eskiye nazaran daha mat gözükecektir. Tuzun eksikliği durumunda ise, bulaşıklar iyi temizlenmeyecektir. Bu nedenle kaliteli olmak şartıyla parlatıcı ve tuz almanız tavsiye edilir.

Suyun Sert Olması
İndesit bulaşık makinesi iyi yıkamıyor sorunu bazı zamanlarda sudan kaynaklı olarak ortaya çıkabilir. Sert su sorununda bulaşıkların iyi temizlenmesi söz konusu olmayacaktır. Bu sorunu bitirebilmek için yapmanız gereken şey ise, kaliteli markada olan tuz kullanmaktır. Aynı zamanda tuz suda bulunan kirece karşıda koruma sağlar.

Bulaşık Makinesinin Temizliğini Yapmamak
Bulaşık makinesinin temizliğinde yapılan ihmaller, bu sorunun ortaya çıkmasına neden olacaktır. Konu hakkında bir çözüme varabilmek için düzenli olmak üzere bulaşık makinesinin temizliği yapılmalıdır. Makine temizleyici, makinenin hem filtre hem pervane kısımlarını temizler. Aynı zamanda bu sayede eskiye nazaran daha temiz bulaşıklara da kavuşmanıza neden olacaktır.

Bulaşık Makinesini Fazla Doldurmak
Bulaşık makinesini gereğinden fazla doldurmakta bulaşık makinesi iyi yıkamıyor sorununu ortaya çıkarır. Daha iyi bir temizlik ve parlaklık elde edebilmek için bulaşıkları yığın şekilde makineye doldurmamanız gerekir.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com