Blog

İndesit Bulaşık Makinesi Işık Yanıp Sönüyor

İndesit Bulaşık Makinesi Işık Yanıp Sönüyor

Bulaşık makinelerinde bazı zamanlarda çeşitli arıza durumları ortaya çıkabilir. Özellikle bulaşık makinesinin ışığının sürekli yanıp sönmesi sıklıkla görülen sorunlardan biridir. Bu sorunun çözüme kavuşturulabilmesi için çeşitli konulara dikkat edilmesi şarttır. Aşağıdaki adımlar üzerinden çok kısa bir süre içinde konu hakkında bir çözüme varabilirsiniz.

Hortumun Kontrol Edilmesi
Bulaşık makinesi ışığı yanıp sönüyor şikayetini bitirmek için hortumun gerekli şekilde kontrol edilmesi iyi bir sonuç verebilir. Su seviyesi anahtarına bağlı olan hortumda var olan delikler arıza oluşmasına zemin hazırlayacaktır. Aynı şekilde bu ince hortumun değiştirilmesi halinde, arızanın kalıcı olarak bitmesi sağlanabilir.

Su Seviye Anahtarı
Su seviye anahtarının arızalı durumda olması olasıdır. Suyun gelip gelmemesi anahtarı açma görevini üstlenir. Fakat anahtarda bir arıza meydana gelirse, suyun algılanması mümkün olmayacaktır. Su seviyesi anahtarı bu durumda yenisiyle değiştirilerek sorunun tamamen önüne geçilebilir.

Suların Kesik Olması
Bulaşık makinesinin ışığının yanıp sönmesi aynı zamanda basit nedenlerden kaynaklı olarakta gelişebilir. Özellikle şuan için suların kesik durumda olması, bulaşık makinesinin bildirim anlamında ışığının yanıp sönmesine neden olacaktır.

Su Muslukları Kapalı Olabilir
Öte yandan yaşanılan sorun su musluklarının kapalı olmasından kaynaklı ortaya çıkar. Su musluklarının açılmasını sağlayarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Bundan sonraki adımda konuya dikkat ederek, bir daha bu tarz bir arızanın meydana gelmemesini sağlayabilirsiniz.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com