Blog

İndesit Bulaşık Makinesi Elektrik Gelmiyor

İndesit Bulaşık Makinesi Elektrik Gelmiyor

Bulaşık makinesi kullanıcıları zaman zaman bulaşık makinesine elektrik gelmiyor sorunu ile yüzyüze kalabiliyor. Bu durum genel olarak cihaz veya elektrik tesisatından kaynaklı bir arızadan sebep oluşur. Aşağıdaki konulara dikkat edilerek sorunun önüne geçmek mümkün olacaktır.

Düğmeleri Kontrol Edin
Bulaşık makinesinin çalışır durumda olduğunu kontrol edin. Düğmeleri açmadığınızdan dolayı bu tarz bir sorun meydana gelmiş olabilir.

Prizleri Kontrol Edin
Bulaşık makinesinin bağlı olduğu prizleri kontrol etmeniz sorun hakkında bir çözüm alabilmenize neden olabilir. Gerekirse başka prizlerle birlikte bulaşık makinesinin çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Ana karttan Kaynaklı Arızalar
Ana kartta meydana gelen arızalar indesit bulaşık makinesine elektrik gelmiyor sorununu ortaya çıkarabilen durumlar arasında bulunuyor. Bu arızayı tek başınıza çözmeniz mümkün olmadığından dolayı, vakit kaybetmeden teknik destekten yardım almaya bakmalısınız. Kartın tamiri veya değişimi sonrasında bulaşık makinesini eskisi gibi verimli bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kabloların Değiştirilmesi
İç aksamda yer alan kabloların kopması veya tamamen işlevini kaybetmesi gibi bir durum söz konusu olabilir. Bu durumda da yine gerekli olan müdahale teknik servis aracılığıyla yapılmalıdır. Öte yandan cihazın parçalarından kaynaklı bir arızada bu sorunu oluşturabilir. Bu parçaların onarımı veya değiştirilmesi sonrasında, bulaşık makinesinin eskisi gibi kullanılması mümkün bir hale gelecektir. Ancak bu işlemler için mutlaka profesyoneller kişilerden yardım almanız gerekir.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com