Blog

İndesit bulaşık makinesi deterjan almıyor

İndesit Bulaşık Makinesi Deterjan Almıyor

Bulaşık makinesinin deterjan almaması, bulaşık makinesi kullanıcılarının sık sık karşısına çıkan sorunlar arasında bulunur. Temel olarak kullanıcı hatasından kaynaklanan bu durum, aşağıdaki adımlara dikkat edildiği halinde ortadan kalkabilir. İndesit bulaşık makinesi deterjan almıyor sorunundan kurtulmak için deneyebileceğiniz adımlar ise şu şekildedir:

Deterjanın Doğru Kullanımı
Tablet deterjanı bulaşık makinesine koyar koymaz yıkama işlemini başlatmanız gerekir. Eğer tablet deterjanı bulaşık makinesine koyduktan sonra bir süre o şekilde bekletirseniz, tablet hazneye yapışacak ve yıkama sırasında açılmayacaktır. Bu nedenle eğer yıkama yapmayı düşünmüyorsanız tableti makineye koymamanız tavsiye edilir.

Bulaşık Yerleşim Düzenine Dikkat Edin
Bulaşıkların yanlış yerleştirilmesinden kaynaklı olarak pek çok sorun ortaya çıkabilmektedir. O sorunlardan biride bulaşık makinesi deterjan almıyor şikayetidir. Bu sorunun önüne geçebilmek için bulaşık makinesini fazla doldurmamaya özen göstermelisiniz. Özellikle deterjan haznesinin açılmasına engel olacak şekilde bulaşıkları yerleştirmediğinizden emin olmalısınız.

Pervane Temizliğini İhmal Etmeyin
Pervanelerden kaynaklı olarakta bu sorun zaman zaman bulaşık makinesi kullanıcılarının karşısına çıkabilmektedir. Pervane temizliği düzenli olarak yapılması gereken bir işlem olarak ön plana çıkar. Çok kısa bir zaman aralığı içinde yapabileceğiniz pervane temizliği sonrası, bulaşık makinesine dair çokça gördüğünüz sorunların önüne geçmiş olacaksınız.

Kısa Programda Deterjan Seçimi
Eğer bulaşıkları kısa programda yıkıyorsanız toz deterjan kullanmanız daha mantıklı bir seçim olacaktır. Zira tablet deterjanlar kısa süreli programlarda erimemiş olabilir.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com