Blog

indesit bulaşık makinesi çalışmıyor

İndesit Bulaşık Makinesi Çalışmıyor

İndesit bulaşık makineniz çalışmıyorsa aşağıdaki adımlar üzerinden, bulaşık makinesinin eskisi gibi sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle kullanıcı hatasından kaynaklı olmak üzere, bu tarz bir sorun ortaya çıkabilmektedir. Gerekli kontrolleri yaptıktan sonra, sorun halen devam ediyorsa bir uzmandan yardım almaya özen göstermelisiniz.

Su Bağlantısı Kontrolünü Yapın
Bulaşık makinesinin çalışmamasının ilk nedeni su bağlantısının olmamasından kaynaklanmaktadır. Bulaşık makinesine yeterli suyun gelip gelmediğini kontrol edebilmek için, musluğu açarak su akışının olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Su akışı eğer normal seyrindeyse, makinenin arkasında bulunan hortumların düzgün şekilde bağlanıp bağlanmadığının kontrolünü yapmalısınız.

Elektrik Bağlantısı Kontrolü Yapın
İndesit bulaşık makinesi çalışmıyor gibi sıkıntılarınız varsa, bu sorun prizden kaynaklı olarak ortaya çıkmış olabilir. Bunu kontrol etmek için prize herhangi bir küçük ev aleti takarak, elektrik bağlantısında sorun olup olmadığını çözebilirsiniz. Eğer bu adımdan sonra da sorun devam ediyorsa, mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız.

Yerleşim Düzenini Dikkate Alın
Bulaşık makinesinde karşılaştığınız bu sorun genel olarak hatalı şekilde bulaşıkların yerleşmesinden kaynaklı ortaya çıkabilir. Özellikle bulaşıklar sepet kısmına tam oturmamışsa ve gerektiği gibi bulaşıklar yerleştirilmediyse, bu durum bulaşık makinesinin kapağının kapanmasına engel olacaktır.

Sorunun önüne geçmek için, kapağın kapanmasına engel olacak durumların önüne geçmelisiniz. Sorun bundan kaynaklanırsa, sorunun çözümünden sonra bulaşık makinesi eskisi gibi çalışmaya devam edecektir.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com