Blog

indesit bulaşık makinesi servisi

İndesit Bulaşık Makinesi Bütün Işıkları Yanıp Sönüyor

Bulaşık makinesinin bütün ışıklarının yanıp sönmesi, genel olarak bulaşık makinesi kullanıcılarının sıklıkla gördüğü sorunlar arasındadır. Mutfağın en çok kullanılan elektronik eşyalarından biri durumunda olan bulaşık makinesi arızasını belirli adımlara dikkat ederek bitirmek kolaydır. Aşağıdaki konuları dikkate alan kişiler ise bu konuda bir çözüme ulaşabilir:

Su Seviyesinin Yetersiz Düzeyde Olması
Su durumundan kaynaklı olarak bu arıza ortaya çıkabilir. Özellikle yıkama yapmadan önce suların kesik olup olmadığı veya suyun yeterli seviyede olup olmadığı kontrol edilmelidir. Işıkların yanıp sönmesi bu adımlara dikkat edildiği takdirde tamamen ortadan kalkabilir.

Yıkama Programının Seçilmemesi
Bazen kullanıcılardan kaynaklanan basit hatalardan dolayı da indesit bulaşık makinesinin ışığı yanıp sönüyor hatası alınabiliyor. Bu basit arıza şeklinin önüne geçebilmek için yapılması gereken şey ise, uygun yıkama programının seçilmesidir. Yıkama programı seçildikten sonra karşınıza bu tarz bir hata çıkmayabilir.

Bulaşık Makinesinin Kapağı Kapatılamamış Olabilir
Bulaşık makinesinin çok fazla doldurulması kapağının kapatılamamasına neden olabilecek sorunlar arasında bulunur. Bu durum hem bulaşık makinesinin tüm ışıklarının yanıp sönmesine neden olurken, hem de yıkamanın başlatılamamasına neden olacaktır. Gerekli olan kontrol yapıldıktan sonra tekrar deneyerek sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

Teknik Servise Danışın
Bütün adımları yaptığınız halde halen sorun devam ediyorsa, bulaşık makinesinin iç aksamlarından kaynaklı olarak bir sorun ortaya çıkmış olabilir. Bu nedenle mutlaka bir teknik servisten yardım almayı denemelisiniz.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
444 55 45 Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Klimacozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com